Par jaunam partijām.


Par jaunam partijām.

Sen esmu paudis savu viedokli, starp domubiedriem, tagad nolēmu to publicēt. Kas ir partija, – daļa no tautas. Šodien tautas daļa, kas vēlas pārstāvēt tautas gribu parlamentā. Tur ir tā jēgā – tautas. Ja tautas pārstāvji, grib mainīt kādu likumu, tās iniciatīvas grupai vajag savākt 30 000 parakstus. Un dari ko tu gribi, neviens tavus priekšlikumus, pat ne tiks pieņems izskatīšanai. Un kā ar partijām,… ” Politisko partiju likums. III nodaļa. Partijas reģistrācija. 3) ne mazāk kā 200 partijas dibinātāju sarakstu “.., savāc domu biedrus, startē Saimes vēlēšanās, un vis. Vairs nav no svara, cik vēlētājus tu pārstāvi. Proti, tu esi virs tautas visus četrus gadus. Tu jau esi izcels. Nu ļoti godīgi. Bet man nav iebildumu pret partijām ka tādam, lai viņas veidojās, tā ir demokrātija. Cita runa, kad viņas startē ne pašvaldības, bet saimes velēnas.
Ir pagaist 26 neatkarības gadi, bet uz saimes vēlēšanām, var startēt partijas kas ne pārstāv, pat 1% no valsts iedzīvotājiem. Taču gadījuma, ja tauta grib, mainīt likumu, lūdzu savāc 30 000 parakstu. Tas ir divas reizes vairāk nekā visu Latvijas partiju biedru skaits, (varu kļūdīties jo gads no gada tas mainās). Absurds.
Tātad domu biedri – 200, ir paraki par visu tautu. Var mainīt likumus, pāriet no partijas uz partiju, veidot jaunu frakciju parlamenta, un pārstāvēt paši sevi. Varbūt laiks pamosties.
Lai tās prasības ir, taču domāju tam partijām kuras grib startēt uz vietām saime, jābūt vismaz tam pašām 30 000 slēgsim reģistrācija. Nevari savākt parakstus, strādā pašvaldībās. Tieši darbs pašvaldībā, normālā demokrātija ir galvenais. Jo tuvāk pilsonēm jo vairāk tevi ciena. Mums vis ačgārni , saeima galvenais mērķis, – tur alga uz 4 gadiem, un štrunts par to kas solīts, atsaukt vienalga ne viens nevarēs.
Laiks pieprasīt likumu maiņu!
Un vel divas lietas. Ievēla tauta, pārgāju citā partijā. Mans viedoklis – noliec mandātu. Ja gribam neatkarīgas deputātus, jāmaina likums. Tad arī mažoritāra sistēma – arī ar vienmandātu deputātiem . Vai taisām jaukto. Tad tevi ievel kā neatkarīgo un balso kā tiekas.
Un par jaunām partijām, negribu teikt ko sliktu bet, kur jūs bijāt 3 gadus pēc vēlēšanām, pagrīdē? Jūs kāds spīdzināja? Liedza paust savu viedokli? Bāza cietumā, ko jūs darījāt, 3 gadus? Ja jūs godīgi un mīlat tautu tad paliekat pašvaldībās. Bet ja ir galvenais 4 gadi saime, tad godīgi tā arī sakāt. Un cik jūsu partiju (200 biedri) svars ir sabiedrībā.

Viktors.Blogers 2017.08.13

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s