Nacionālā apvienība izmanto veto tiesības, noraidot prezidenta iniciatīvu par automātisku pilsonības piešķiršanu


Avots Nacionālā apvienība. Visu Latvijai ! Tēvzemei un Brīvībai / LNNK .

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (NA) šodien, pielietojot Koalīcijas līgumā paredzētās veto tiesības, noraidīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ierosinājumu automātiski piešķirt pilsoņa statusu Latvijā dzimušajiem nepilsoņu bērniem.
Pēc NA iniciatīvas šis jautājums šodien tika izskatīts valdošās koalīcijas partiju sanāksmē.
“Mēs atgādinājām, ka koalīcijas līgumā ir noteikts jautājumu loks, par ko jāpanāk konsensus, lai tos varētu virzīt tālākai izskatīšanai. Pilsoņu loka paplašināšana ir viens no šādiem jautājumiem,” informē NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.
R. Dzintars pauda pārliecību, ka šāda iniciatīva nav atbalstāma vismaz līdz brīdim, kamēr Latvijā nav vienotas izglītības sistēmas valsts valodā.
Tāpēc NA šodien informēja partnerus, ka izmantos savas veto tiesības, kā arī guva apstiprinājumu no koalīcijas, ka šis priekšlikums netiks virzīts. Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) teica, ka šis jautājums nav diskutējams, ņemot vērā nacionālās apvienības nostāju, tomēr atturējās vērtēt prezidenta iniciatīvu pēc būtības. “Valdība ir stabila, un negribētos sākt diskusijas, kas šo stabilitātei varētu ietekmēt,” uzsvēra Ministru prezidents. Arī “Vienotības” priekšsēdētājs Arvils Ašeradens pauda, ka nav jēgas sākt diskusijas, ja viens no partneriem bloķē šo jautājumu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s