Stokholmā norisinās Reģionālie kultūras svētki Ziemeļeiropā Latvijas simtgadei


Avots: latviesi.com. 67854f8138128181cab6b797fb2ee53fb4ac82c4Eiropas Latviesu apvieniba.

Šajā nedēļas nogalē, no 20. līdz 22.oktobrim, Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā norisināsies Reģionālie kultūras svētki Ziemeļeiropā Latvijas simtgadei, kurus organizē Eiropas Latviešu apvienība (ELA) sadarbībā Zviedrijas Latviešu apvienību (ZLA), pastāstīja ELA pārstāve Ingūna Grietiņa-Dārziņa.

Reģionālajos kultūras svētkos, gatavojoties 2018. gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, kas nākamvasar Rīgā noritēs Latvijas Simtgades zīmē, visas sestdienas, 21.oktobra, garumā notiks intensīvi mēģinājumi – meistarklases Dziesmusvētku virsdiriģentu Agitas Ikaunieces, Inta Teterovska, diriģentu Ingūnas Grietiņas, Ilmāra Millera un Dejusvētku virsvadītāja Jāņa Purviņa vadībā.

Šajos svētkos, kas Zviedrijas latviešu kopienai šis ir tūkstošgades lielākais pasākums, piedalās latviešu kori un deju kopas no vairākām Eiropas valstīm, kā arī no Latvijas.

Svētku kulminācija un dalībnieku lielkoncerts ar “Latvijas Karoga ceļa” godināšanas ceremoniju notiks sestdien, 21.oktobrī, plkst. 18.30 “Fryshuset” saieta namā Stokholmā. Pēc tam no plkst.21.00 sekos lustīgi danči kopā ar dažādām folkloras mūzikas grupām. Vairāk informācijas par biļesu iegādi var uzzināt ZLA mājaslapā. LASIt talak

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s