Vējonis bijušajam ASV Sauszemes spēku Eiropā komandierim Hodžesam pasniedz Viestura ordeni


http://www.sargs.lv/

Rīga, 28.sept., LETA. Latvijas prezidents Raimonds Vējonis šodien Rīgas pilī pasniedza Viestura ordeņa I šķiru bijušajam ASV Sauszemes spēku Eiropā komandierim, ģenerālleitnantam Frederikam Bendžaminam Hodžesam, aģentūru LETA informēja valsts prezidenta kancelejā.

Ordenis pasniegts par nozīmīgo personīgo ieguldījumu ASV atbalsta veicināšanā Latvijai militārajā jomā, Latvijas aizsardzības struktūras attīstībā un sadarbības projektu veicināšanā.

Pasniedzot valsts augstāko apbalvojumu, Vējonis pateicās ģenerālim par ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā un pieņemtajiem lēmumiem. Tie veicinājuši sabiedroto spēku klātbūtnes palielināšanu Baltijas valstīs kopš 2012.gada, kad Hodžess tika iecelts par NATO Sabiedroto sauszemes spēku pavēlniecības komandieri.

Hodžess personīgi atbalstīja iniciatīvu 2015.gadā palielināt ASV spēku klātbūtni Latvijā, uz Latviju nosūtot ASV helikopterus UH-60 “Black Hawk” un to apkalpojošo personālu, lai atbalstītu ASV iniciatīvu “Strong Europe” un operāciju “Atlantic Resolve”, kuras vadību pārņēma 2014.gada novembrī. ASV rīcībpolitika ir bijusi skaidra un izlēmīga, operācijas laikā uz Baltijas valstīm nosūtot karavīrus un smago bruņutehniku pastāvīgai klātbūtnei rotācijas kārtībā Ādažu militārajā bāzē, kā arī uz Lielvārdes Gaisa spēku Aviācijas bāzi nosūtot ASV karavīrus un helikopterus.

2017.gada sākumā Hodžess personīgi veicināja bruņotās brigādes kaujas vienības un kaujas aviācijas brigādes nosūtīšanu uz Eiropu, tai skaitā uz Baltijas valstīm.LASIt talak

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s