Gunta Kalmes uzruna Latvijas karoga uzvilkšanas 30. gadadienā Prezidenta pils sv. Gara tornī 11.11.2018


logo-na-1

Latvijas karoga uzvilkšana Svētā gara tornī 2018. gada 11. novembrī

Pareizā secība

Dievs Tas Kungs ņēma cilvēku un ielika viņu Ēdenes dārzā, lai viņš to koptu un sargātu (1 Mozus 2, 15)

1988. gada 11. novembra Daugavas krastmalā pulcējās tūkstošiem cilvēku, kuri vēlējās būt klāt vēsturiskajā brīdī. Plkst. 16.15 Latvijas valsts karogu Rīgas pils Svētā Gara tornī pacēla bijušais latviešu strēlnieks, toreiz 94 gadu vecais aktieris Ēvalds Valters (1894-1994) un rakstnieks Alberts Bels. Karogu iesvētīja komunistu represijās vairākkārt cietušais mācītājs Augusts Ālers (1914-1998).

Tas bija laiks, kad sākām atgūt savas vērtības, sākām kopt savējās, nevis svešās, mums uzspiestās nevērtības un pat antivērtības.

Karogs šajā tornī plīvoja kaujā ar Bermontu, ienaidnieks uz to raidīja vairāk nekā 200 artilērijas šāviņu, “ievainojot” to 85 vietās. Latviešu leģionāri pašsaprotami tā krāsas izvēlējās savai uzšuvei, lai ar to apliecinātu savu nacionālo piederību. Mūsu partizāni karoga lenti ap roku nēsāja kā militāru atšķirības zīmi. Nevardarbīgās pretestības laikā karogs tika slepus glabāts kā liels dārgums vai pacelts kā tautas spontānas pretestības apliecinājums.

Tāpēc 11. novembrī ar pateicību godinām visus mūsu karavīrus – strēlniekus, Brīvības cīņu karavīrus, leģionārus, partizānus, kā arī tagadējos – NBS karavīrus, zemessargus, jaunsargus.LASIt talak

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: