Imants Parādnieks: JKP iedomājās, ka naudu var uzzīmēt. Elitas Veidemanes intervija


logo-na-1

Imants Parādnieks 2017

– Valsts prezidents šobrīd ļauj pašām politiskajām partijām vienoties par premjera amata kandidātu, kam būtu Saeimas atbalsts. Kāda būs NA rīcība?

– Mūsu pozīcija ir skaidra: mēs tāpat kā iepriekš runājam ar katru politisko spēku, meklējot kopsaucējus. Katra kandidāta valdības deklarācijai jau esam savu roku pielikuši, arī tagad būs sarunas par prioritātēm un atbildības jomām. Ne jau mēs radīsim kādas aizķeršanās. Uzskatām, ka valdību vajadzētu veidot visiem sešiem politiskajiem spēkiem – ja reiz visi darbojas valsts interesēs, tad darbojamies kopā. Saskaņa – aiz borta, tas ir pašsaprotami.

– «Konservatoru» vadonis Bordāns joprojām velk «sarkanās līnijas» ap ZZS. JKP kaut kā ir skaidrojusi savu nostāju?

– Pirmajās sarunās piedalījās arī kultūras ministre Dace Melbārde (NA), kuras darbs Kučinska valdībā ir augstu novērtēts. Viņa aicināja JKP sarunvedējus novērtēt konkrētu ZZS ministru darbu un domāt, kā likt lietā cilvēkus, kuri ir apliecinājuši savu prasmi strādāt, aicinot nemest visus pār vienu kārti. Karināt birkas ir daudz vienkāršāk nekā racionāli spriest un pieņemt lēmumus. Tomēr JKP attieksmē nekas nav mainījies. Manuprāt, šī «principiālā nostāja» ir veids, kā labi izskatīties sava elektorāta acīs. Šādu pozīciju, protams, var pieņemt, bet kāds gan tam sakars ar valsts interesēm? Nemaz nerunāsim par metodēm, ar kādām šis politiskais spēks ienāca Saeimā… Ja meli un vēlamā uzdošana par esošo ir atzīstami paņēmieni pirms vēlēšanām, tad – kādas metodes šī partija izmantos, būdama varā?LASIt talak

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: