Daži padomi tiem kas mīl ceļot.

 

Daži padomi tiem kas mīl ceļot. 

  1. Pirms doties ārpus Latvijas, apdrošiniet sevi un līdzbraucējus.
  2. Piezvaniet uz Ārlietu ministrijās konsulāro dienestu.     

http://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/celotajiem/celojumu-bridinajumi

 Latvijas Republikas Ārlietu ministrija

Adrese:         K.Valdemāra iela 3, Rīga LV-1395
Telefons:      (+371) 67 016 201
Fakss:          (+371) 67 828 121
E-pasts:       mfa.cha@mfa.gov.lv
Mājas lapa: http://www.mfa.gov.lv

Konsulārais departaments

Adrese:       Elizabetes iela 57, Rīga LV-1050
Telefons::   (+371) 67 016 364
Fakss:        (+371) 67 828 274
E-pasts:     mfa.cdep@mfa.gov.lv

Ieteikumi un brīdinājumi ceļotājiem

Ceļojumu brīdinājums
Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, Ārlietu ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus ceļojumu laikā ievērot maksimālu piesardzību, īpaši izvairīties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, kas tieši šī iemesla dēļ bieži kļūst par teroristu uzbrukuma mērķi. Terorisma uzbrukumu draudu līmenis daudzviet pasaulē, tostarp dažādās Eiropas valstīs, var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ ministrija aicina ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kura dodas ceļojumā uz ārvalstīm, iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī aicina reģistrēties Konsulārajā reģistrā.

 

 

Ministrija aicina ceļotājus savlaicīgi noformēt ieceļošanas vīzu vai ieceļošanas atļauju, ja tāda nepieciešama, kā arī ceļojuma galamērķa valsts un tranzītvalstu diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā, izvēlētajā aviokompānijā vai tūrisma kompānijā precizēt papildu ceļošanas nosacījumus. Papildus ieceļošanas nosacījumi var atteikties arī uz valstīm, ieceļošanai kurā nav nepieciešama vīza. Vienlaikus aicinām ceļotājus personīgi noskaidrot citu būtisku informāciju drošam izvēlētās ārvalsts apmeklējumam, jo sevišķi – nepieciešamās vakcīnas, iespējamos draudus veselībai, personīgās drošības aspektus.

Lai izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem ceļojumu laikā un nepakļautu sevi riskam, Ārlietu ministrija iesaka iepazīties ar informāciju par valstīm vai atsevišķām to teritorijām, kā arī ieteicamajiem piesardzības pasākumiem pirms ceļošanas un ceļojuma laikā (izvēlieties valstis interaktīvajā kartē zemāk, vai valstu sarakstā, kas atrodams šeit).

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā. Ārlietu ministrijas mājaslapā publicētajiem ceļojumu brīdinājumiem ir rekomendējošs raksturs un tie neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.

4. Piezvaniet radiem vai draugiem, lai kāds tuvs cilvēks zina kur jūs dodaties.

5. Savāciet vairāk informācijas no draugiem, paziņām, internetā par savu galamērķi.

Drošības policija

TERORISMA DRAUDU LĪMENIS

KONTAKTINFORMĀCIJA

Diennakts tālrunis: 67208964
Fakss:                    67273373
E-pasts:                 info@dp.gov.lv

http://dp.gov.lv/lv/noderigi/publikacijas/

Informācijas sniegšana:

Ja Jūsu rīcībā ir informācija, kas varētu būt noderīga Drošības policijas darbā, aicinām sazināties ar Drošības policiju jebkurā diennakts laikā, izmantojot diennakts kontakttālruni 67208964. Drošības policija garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.