Par jaunam partijām.

Par jaunam partijām.

Sen esmu paudis savu viedokli starp domubiedriem, tagad nolēmu to publicēt. Kas ir partija – daļa no tautas. Šodien tautas daļa kas vēlas pārstāvēt tautas gribu parlamentā. Tur ir tā jēgā – tautas. Ja tautas pārstāvji grib mainīt kādu likumu, tās iniciatīvas grupai vajag savākt 30 000 parakstus. Un dari ko tu gribi neviens tavus priekšlikumus pat ne pieņems izskatīšanai. Un kā ar partijām,: Politisko partiju likums. III nodaļa. Partijas reģistrācija. 3) ne mazāk kā 200 partijas dibinātāju sarakstu.., savāc domu biedrus un startē Saimes vēlēšanās, un vairs nav no svara cik vēlētājus tu pārstāvi. Proti tu esi virs tautas. Tu jau esi izcels. Nu ļoti godīgi. Bet man nav iebildumu par partijām, lai viņas veidojās tā ir demokrātija. Cita runa kad viņas startē ne pašvaldības bet saimes velēnas.
Ir pagaist 26 neatkarības gadi, bet uz saimes vēlēšanām var startēt partijas kas ne pārstāv pat 1% no iedzīvotājiem, taču ja tauta grib mainīt likumu jāsavāc 30 000 parakstu. Absurds.
Tātad domu biedri – 200, ir paraki par visu tautu. Var mainīt likumus pāriet no partijas uz partiju, veidot jaunu frakciju parlamenta un pārstāvēt paši sevi. Varbūt laiks pamosties.
Lai tās prasības ir, taču domāju tam partijām kuras grib startēt uz vietām saime, jābūt vismaz tam pašām 30 000 slēgsim reģistrācija. Nevari savākt parakstus, strādā pašvaldībās. Tieši darbs pašvaldībā, normālā demokrātija ir galvenais. Jo tuvāk pilsonēm jo vairāk tevi ciena. Mums vis ačgārni , saeima galvenais mērķis – tur alga uz 4 gadiem.
Laiks pieprasīt likumu maiņu!
Un vel divas lietas. Ievēla tauta pārgāju citā partijā. Mans viedoklis – noliec mandātu. Ja gribam neatkarīgas deputātus, jāmaina likums. Tad arī mažoritāra sistēma – un ar vienmandātu deputātiem . Tad tevi ievel kā neatkarīgo un balso kā tiekas.
Un par jaunām partijām, negribu teikt ko sliktu bet, kur jūs bijāt 3 gadus pēc vēlēšanām, pagrīdē? Jūs kāds spīdzināja? Liedza paust savu viedokli? Bāza cietumā, ko jūs darījāt, 3 gadus? Ja jūs godīgi un mīlat tautu tad paliekat pašvaldībās. Bet ja ir galvenais 4 gadi saime, tad godīgi tā arī sakāt. Un cik jūsu partiju (200 biedri) svars ir sabiedrībā.

Viktors.Blogers 2017.08.13